Радно време  7h – 17h
Основни облик  рада са децом у Установи ПУ ”Баш Челик” је целодневни боравак у трајању  од  7h – 17h За то време деца добијају 4 оброка (кетеринг).

Установа обавља своју делатност током целе радне године.
Радна година почиње 01. септембра а завршава се  31. августа. Радна година за Припремно предшколски програм почиње 15. септембра и завршава се 15. јуна.  Установа не ради само данима који су прописани као нерадни од стране државе.

Дневне активности
Распоред дневних активности је предвиђен за целодневни тип боравка деце у вртћу и он је прилагоћен у односу на узраст детета и планиране активности.

За време боравка деце у вртићу организују се активнкости различитог карактера усмерене и слободне, игре и шетње на ваздуху, доручак, ручак, ужина и поподневни одмор. Све ове активности се планирају и реализују у зависности од конкретних услова и потреба васпитне групе и вртића. Време одмора се организује у односу на узраст и потребе деце и у договору са родитељима пратећи индивидуалност сваког детета.